Chemia domowa z dobrym składem, czyli jaka?

chemia domowa z dobrym skladem

Chemia domowa z dobrym składem, czyli jaka? Sprawdź nasze kryteria. Poznaj produkty, którym warto zaufać. Wspieraj producentów, którzy dbają o jakość.

Chemia domowa z dobrym składem, czyli jaka?

W naszej opinii warto sięgać po jak najbardziej naturalne domowe środki czystości oraz takie, których negatywny wpływ na środowisko jest mniejszy niż w przypadku standardowych środków dostępnych w sklepach.

W naszej bazie polecamy głównie środki czystości z certyfikatami zapewniającymi o ich naturalnym, organicznym lub ekologicznym składzie.

Każda z jednostek certyfikujących ma własne wymogi, które muszą spełniać dane środki, by go otrzymać. O wytycznych dla jedno z najbardziej cenionych certyfikatów, czyli ECOCERT możecie przeczytać tutaj:

http://www.ecocert.com/sites/default/files/u3/Validation-of-cleaning-products.pdf

W środkach czystości z certyfikatem ECOCERT zabronione jest stosowanie m.in. kwasu mrówkowego, kwasu wersenowego (EDTA), produktów powstałych na bazie GMO, chloru, amoniaku i fosforanów.

Zastrzegamy sobie prawo do modyfikowania powyższych wymogów zgodnie z najnowszymi zmianami w prawie, wynikami badań naukowych oraz doniesieniami z Polski i świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *